S naším projektom na oslavách Dňa Európy

Obrázok ku správe: S naším projektom na oslavách Dňa Európy
14.05.2015
Slnečný deň 7. máj 2015 na bratislavskom Hlavnom námestí sa niesol v znamení osláv Dňa Európy. Do programu sme sa zapojili interaktívnou prezentáciou národného projektu Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania.
Náš stánok s ponukou testových úloh v novom elektronickom testovacom prostredí e-Test sa ocitol v zaujímavej spoločnosti stánkov členských štátov EÚ prezentujúcich svoju krajinu, CVTI a ECC Net. Tešili sme sa veľkému záujmu ľudí, ktorí si chceli vyskúšať ponúkané testy. Potrápiť mozgové závity využila nielen mládež. Najviac, dokonca opakovane, sa k nám vracali gymnazisti z Piešťan a žiaci zo ZŠ Pankúchova v Petržalke.
Dospelí si chceli najmä overiť svoje vedomosti z angličtiny alebo zistiť, ako by „po rokoch“ uspeli v maturite zo slovenského jazyka a literatúry. Do testovania sa opäť "zahryzol" aj šéf Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku pán Dušan Chrenek, ktorý po vlaňajšom úspechu (skóre viac ako 80%) si v tomto roku ešte polepšil a získal maximum bodov a 100% úspešnosť. Všetkých úspešných riešiteľov sme odmenili darčekmi.
Tešíme sa na vás na ďalších prezentáciách projektu, na ktoré pripravujeme ďalšie nové úlohy a testy.