Najpopulárnejšími e-testmi na Bažant Pohode 2015 sa stali testy pre deviatakov, maturantov a test o Simpsonovcoch

Obrázok ku správe: Najpopulárnejšími e-testmi na Bažant Pohode 2015 sa stali testy pre deviatakov, maturantov a test o Simpsonovcoch
13.07.2015
Na Bažant Pohode 2015 si návštevníci festivalu mohli užiť nielen hudbu ale i overiť vedomosti. Najčastejšie si vyberali deviatacky i maturitný test zo slovenčiny a matematiky, test Simpsonovci o rodinke zo Springfieldu ale aj test o Európskej únii.

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania, realizátor národného projektu Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania (E-test), mal v stane počas všetkých festivalových dní „plno“.
„Ja som už na vysokej škole a chcel som vedieť, ako maturoval môj brat tohto roku, lebo si vybral elektronickú maturitu“, povedal jeden z bývalých stredoškolákov z Piešťan po tom, ako zvládol maturitný e-test zo slovenského jazyka a literatúry na 80%. "Ja som vo vašom projekte tvoril úlohy z dejepisu pre stredoškolákov a som tu aj so synovcom, ktorý na Pohode vlani urobil e-test o pitnej vode na Slovensku na 100%," zveril sa tímu z NÚCEM-u ďalší návštevník. 
 „Sme radi, že aj tohto roku si naše mini e-testy získali u návštevníkov festivalu veľkú popularitu.  Prichádzali k nám aj tí, ktorí e-testy absolvovali na Pohode vlani a chceli si vyskúšať naše nové úlohy. Viacerí už o elektronickej maturite, ktorú sme realizovali v našom projekte v školskom roku 2014/2015 počuli a chceli sa bližšie zoznámiť s naším elektronickým prostredím“, skonštatovala PR manažérka projektu Mária Grebeňová-Laczová. Medzi úspešnými riešiteľmi úloh boli aj učitelia, tohtoroční maturanti, vysokoškoláci či rodiny s deťmi.  Garanti, ktorí pracujú v projekte E-test pripravili pre návštevníkov na letisku v Trenčíne aj testy „šité“ na festivalovú atmosféru o Björk, Manu Chao či SĽUK-u.